Životní etapy

. Výchova mladé generace
Mladí lidé jsou zčásti formováni působením výchovy v rodině a dále ve školách, v zájmových kroužcích a jiných aktivitách. Je dobré, že jsou vedeni určitým směrem a jsou jim vštěpována pravidla správného chování. My starší, kteří jsme vyrostli ve společnosti, kde jsme si byli všichni víceméně rovni, se až podivujeme, jaké nové problémy se začínají vyskytovat v důsledku vyčleňování sociálních skupin. Záleží na tom, v jaké příjmové skupině se nacházejí jejich rodiče a jak se daří státu eliminovat nepříznivé ekonomické podmínky.

ovocná mísa
 
. Střední věk
Tato skupina se nemůže příliš rozhlížet, protože jede na plný plyn. Její maximální vytížení spočívá v pracovním procesu, ve výchově dětí a v neposlední řadě péče o staré rodiče. Zde je více než nutné dodržovat zdravý životní styl, aby Vám organizmus nevypověděl službu. Myslete na kvalitní a pravidelnou stravu, dostatečný spánek a nezbytný odpočinek. Drobné relaxační činnosti zařaďte do svého denního programu a dopřejte si popovídání s přáteli. Spousta lidí si pořizuje psa, aby se donutili jít ven na procházku.

zelenina
 
. Vyšší věk
Když se konečně dožijeme důchodového věku a myslíme si, jak si uspořádáme život, objeví se nové povinnosti a výzvy. Žasneme, jak ti mladí žijí a snažíme se s nimi držet krok.
 Opět si musíme organizovat denní režim, abychom měli dostatek sil se o sebe postarat, a ještě být užitečný druhým.

děti

Vlastně nás k tomu donutí starost o své zdraví, protože se hlásí nejrůznější choroby a nemoci. Přemýšlíme, jak zůstat fit, protože je nám jasné, že už žádné velké výkony nemůžeme podávat. Tady opět pomáhají drobné odpočinkové záležitosti a setkávání s přáteli a spolužáky. Životní styl se zklidní, co neuděláme dnes, tak na nás počká do zítra a s čistou hlavou vše lépe zvládneme.

Životní etapy
Ohodnoťte příspěvek