Jak na to?

V současnosti se pod vlivem negativních dopadů moderní společnosti na životní prostředí dostává do popředí snaha žít zdravě. 
Vše potřebné pro zdravý životní styl jsme se naučili již v dětství ve své rodině, kde jsme získávali první zkušenosti. Také v mateřské škole jsme si ledacos užitečného osvojili. V čem spočívá základ zdravého životního stylu?

borůvka

1)      Správný výběr potravin
Jídlem je člověk živ, ale již malé dítě si vybírá, co mu vyhovuje a prospívá. Také my dospělí naslouchejme svému tělu a dopřejme mu opravdu kvalitní potraviny v přiměřené míře. Prospěšné jsou takzvané odlehčovací dny s menším množstvím jídla, aby si náš organizmus odpočinul. Vyřaďte ze svého života alkohol a cigarety. Náš organizmus potřebuje také dostatek vitaminů a minerálních látek, aby nebyl náchylný k nemocem.

2)      Dostatečný spánek
Nastavte svůj denní režim tak, abyste mohli chodit včas do postele a spěte ve vyvětrané a nepřetopené místnosti. Potřeba spánku je u každého člověka jiná. Také je dobré jít před spaním se projít nebo si zaběhat. Blahodárný účinek pocítíte téměř okamžitě.

3)      Aktivity ve volném čase
Po příchodu z práce se nevrhejte okamžitě do další práce, nechte si chvíli na odpočinek. Pokud Vás nečeká něco neodbytného, popovídejte si s rodinou a věnujte se běžným rutinním činnostem. Někdo potřebuje vyběhnout ven, jiný po fyzické práci musí obnovit síly posezením a relaxací na pohovce.

4)      Pohyb a sportování
Nemusíte zrovna podávat sportovní výkony, ale dle svých možností cvičte nebo se věnujte přímo určitému sportu. Městští lidé navštěvují fitcentra, na vesnici je více možností k volnému pohybu. Stále oblíbenější se stává jízda na kole. Tělo se protáhne a hlava se zbaví negativních myšlenek. Budete-li naslouchat svému organizmu, sám Vám napoví, co mu dělá dobře. Stačí vytvořit si návyk a najít čas na tuto aktivitu.

cvičení

5)      Společenské zábavy
Nevynechávejte příležitosti k setkávání s přáteli, vrstevníky a dle svých možností navštěvujte kulturní události. Také výlety a poznávání nových krajů Vám pročistí mysl a zapomenete na všední starosti. Psychika Vám poděkuje.

Jak na to?
Ohodnoťte příspěvek